سال نو مبارک  چاپ

تاریخ : سه‌شنبه 29 اسفند‌ماه سال 1385 در ساعت 17:45

یا مقلب القلوب والابصار
یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول والاحوال
حول حالنا الی احسن الحال


ای دگرگون کننده دل ها و بینش ها
ای گرداننده روزها و شب ها
ای گرداننده سال ها و سر گذشت ها
بگردان حال ما را به نیکو ترین حال

به روزهای پایان سال کهنه نزدیک شده و آماده استقبال از روزهای نو ای می شویم که "نوروز" نامش نهاده اند. مبنای این نو بودن چیست؟ زیباترین مبنا نو شدن و زنده شدن طبیعت است. در زمانی که طبیعت خسته از یخ زدگی و سردی تکانی به خود می دهد تا جانی تازه بگیرد ما نیز جشن می گیریم. مگر نه اینستکه هر چه انسان خود را با طبیعت سازگارتر کند شرایط زندگی بهتری دارد و مگر نه اینستکه بشر همواره سعی دارد تا اصول حاکم بر طبیعت را بیذیرد و هر کجا که آنها را زیر پآ گذاشته است ضزبه اش را خورده است . در خانه گرد گیری می کنیم اگر اسباب و اثاثیه نو نمی خریم حداقل اینستکه همه چیز را تمیز می کنیم تا نو نما شوند. سعی می کنیم اخلاقمان را نیکوتر کنیم . سال نو را مبنای شروع خیلی از کارهایی قرار می دهیم که قولش را به خودمان داده ایم . از اول سال دیگر اینکار را نمی کنم.... یا از اول سال حتما فلان کار را شروع خواهم کرد .    

       


زمین یک‌بار دیگر نیز خورشید را دور  می زند! آیا این را حس  کردید یا نه؟ آتشهای چهارشنبه سوری دیگر آن قوت قبل را ندارند که زمین را گرم کنند اصلا دیگر آتشی برافروخته نمی شود آنچه هست ترقه است و سر و صدا . و چه سرد است ! آدمها نیز آن گرمی را ندارند هر چه است داد است و فریاد و خودنمایی . ترق و تروق شکستن قلبهاست . سردی توطئه و خرد کردن دیگران است برای ماندن خودمان برای منافع خودمان . برای منافع دیگران . برای هیچ !! برای اینکه فقط یک سر نباید بلندتر از دیگر سرها باشد . برای له کردن کسی که حرف دلش با زبانش یکی است . هوا بس ناجوانمردانه سرد است . آی آدمها گر نیفروزید آتشی زمین که سرد نخواهد ماند . زمین قانون حاکم بر خود را دارد . زمین گرم خواهد شد . نفسهای گرم زمین را می‌شنوید؟ امروز حس کردید آفتاب گرمتر شده است ؟  انگار آفتاب امروز، آفتابی دیگر است...ای دریغ از من اگر مستم نسازد آفتاب!
نمی‌دانم! شاید من فقط حس می کنم شاید حسم به خطا رفته است . کدام گرما ؟ کدام آفتاب ؟  شاید امروز آفتابی‌تر از روزهای دیگر نباشد! ...امروز که خیلی سرد بود . امروز سردی و یخ زدگی قلبها را با تمام وجودم حس کردم . امروز حس کردم که انسانی که تا اعلی العلیین میرسد چگونه بیکباره به اسفل اسافلین سقوط می کند ... و شاید تمام این دگرگونی‌ها تنها و تنها در ذهن خودم باشد!
یخ زده ام .خیلی هوا سرد است . سال نو را با زندگی نمی خواهیم . برایمان سال کهنه و نو ندارد . یکنفر را باید بشکنیم . یکنفر را باید له کنیم . فردا که آفتاب در آید چقدر لذت می بریم که ببینیم او را شکسته ایم . سال نو یمان مبارک . چه لذتی بردیم . برنده شدیم . سفره هفت سینمان را بچینیم . ستم که نکرده ایم . سیاهی دل هم نداشته ایم . سوزی به دلها نزده ایم . ساز غم ننواخته ایم . سر کسی را زیر آب نکرده ایم . سبیلهای کسی را هم چرب نکرده ایم تا حقی را ناحق کند و .... سردمان نیست ؟
شاید  چندان مهم نباشد که آتش چهارشنبه ‌سوری‌ام خواب زمین را آشفته است یا نه! و یا آفتاب امروز، آفتاب زمهریر است یا آفتاب تموز! ... امروز، روز بیداری و چرخش زمین است، امروز آفتابی‌ترین روز است و روشن ترین روز، چون باور دارم که چنین است! چون آفتاب هرگز پشت ابر نمی ماند .چون بالاخره بیرون می آید . زمین گرم می شود و روسیاهی به ذغال می ماند . و بهار یعنی همین!
زمین سالهاست که طواف خورشید را می‌کند! در سلوک خود است و کاری ندارد که من و تو چگونه این سلوک را ارج می‌نهیم! چرخش و تحول زمین اگر با چرخش و تحول من و تو همراه نباشد، نوروز نیز روزی می‌شود مثل دیگر روزها!
..... چه بهارها گذشت که برایم سردتر از زمستان است ...  گلهائی که بو نکردم ، طبیعتی که حس نکردم ، محبتی که بر جانم ننشست ، دوستیهائی که به فراموشی کشید ...  دردهائی  که بر روح و جسمم تاخت.
نوروز را پاس می‌‌دارم از این رو که فرصتی می‌دهد تا هم ضربان با طبیعت، بچرخم و تحول یابم، زنده شوم و باز رویم!

 

نظرات (10)
نوزوزتان پیروز

نوزوزتان پیروز
اعتراض به فیلم 300
به سایت زیر مراجعه کنید
http://300themovie.info/
برای امضای اعتراض نامه علیه این فیلم به سایت زیر مراجعه کنید:
این فیلم ایرانیان را به صورت موجودات و حشی نمایش داده:
http://www.petitiononline.com/wpci96c/
حتما برای بمب گوگلی این لینک رو در بلاگ یا سایتتون قرار دهید:
<a href="http://300themovie.info">300 the movie </a>
برای اطلاع بیشتر از بمب گوگلی به سایت زیر مراجعه کنید:
http://legofish.com/persiblog/004571.html
یک شاخه رز سفید تقدیم تو باد./ رقصیدن شاخ بید تقدیم تو باد./ تنها دل ساده ایست ، دارایی ما ، آنهم شب عید تقدیم تو باد.
موفق باشی
آفرین.
چرخش و تحول زمین اگر با چرخش و تحول من و تو همراه نباشد، نوروز نیز روزی می‌شود مثل دیگر روزها!
آفرین واقعا همینجوریه.خیلی زیبا بود
ان شا الله که سال خوبی رو شروع کرده باشی.
مطمئن باش کارای خدا بی حکمت نیست
چقدر به حس و حال خودت می خورد ویدا.
قبول نداری؟
حضرت علی: هر روزی که در آن گناه نباشد عید است.
به نظر شما ما عید داریم؟؟؟
دوست عزیز می توانید از این لینک عضو شوید وبعدلینک خود را برای من بفرستید تا در قسمت ساپورت در کنم
http://greenhorse.com/join_now.ghc?r=163378848
توجه توجه
این سایت براساس جذب زیر مجموعه به شما پورسانت می دهد که پورسانت آنها مثل حقوق است یعنی دائمی است .
توجه کنید دوستان یا افرادی را که شما عضو می کنید باید حتما از طریق لینک دعوت شما عضو شوند تا ثبت نام آنها کامل باشد حقیقت این است که آنها می توانند از طریق لینک شما عضو نشوند و مستقیما وارد سایت گرین هورس شوند و ثبت نام کنند ولی امتیاز و پورسانتی دریافت نمی کنند و باید حتما از طریق لینک دعوت شما که درباره اش در ادامه توضیح می دهم ثبت نام کنند.
1- اگر می خواهید در هنگام چت کردن به تبلیغ بپردازید که بسیار هم موثر می باشد در روم های ایرانی استفاده کنید: از جمله ( با عضویت رایگان در این سایت به صورت ماهیانه حقوق دریافت کنید) .
۲- همچنین می توانید وبلاگی همانند وبلاگ من درست کنید و مطالب من را کپی کنید و به جای لینک دعوت من لینک دعوت خودتان را در آن قرار دهید البته در بالا چند سایت رایگان برای درست کردن وب لاگ آورده شده است .
3-سعی کنید از کافی نت عضو نشوید اگر فرد دیگری از آن کافی نت عضو شود اکانت شما باطل میشود .

در بعضی مواقع نمی شود به سایت گرین هورس وصل شد یا فایل را دانلود کرد چون سایت در حال بروز رسانی و چک کردن سیستمهای امنیتی خودش هست
با سلام
سال نو و میلاد نبی اکرم حضرت محمد (ص) را به شما تبریک می گویم. انشاالله همیشه موفق و موید باشید.
برات بهترین روزها و لحظات رو در سال جدید آرزو دارم دوست عزیز
شاد و پیروز باشی
سلام
ویدا تو وبلاگ سیاوشن نوشتی (منم ویروسی شده بودم یادته که؟ ) میخواستم بدونم اون از کجا باید یادش باشه؟ اصن از کجا باید بدونه؟
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد